poniedziałek, 12 maja 2014

Informacja o nowej, w pełni uruchomionej wyszukiwarce danych o handlu oraz lista targów i dodatek o BPCC Trade w Pulsie Biznesu

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa udostępniła nową, niezależną wyszukiwarkę danych, aby pomóc firmom zrozumieć jaki jest popyt i podaż na produkty we wszystkich krajach na całym świecie z perspektywy importu i eksportu z Wielkiej Brytanii. 

http://www.uktradedata.co.uk to strona, która w przeciągu kilku sekund  analizuje dane dotyczące importu i eksportu z pośród 4000 kodów towarowych i identyfikuje 15 rynków o największym potencjale dla brytyjskich produktów czyniąc ją ważnym źródłem informacji na temat popytu i wskaźników eksportu. W przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł informacji statystycznej dotyczących handlu zagranicznego platforma jest łatwa w nawigacji, atrakcyjna wizualnie i pozwala użytkownikom na pobieranie i analizę danych w zaledwie kilka sekund, w przyjaznym dla użytkownika formacie, do użytku wewnętrznego oraz z klientami i partnerami. Korzystanie z wyszukiwarki jest na obecną chwilę bezpłatne, wystarczy się zarejestrować przy pierwszym wejściu.

Poniżej link do strony z najważniejszymi targami odbywającymi się w Wielkiej Brytanii w 2014 roku, aktualną listą firm brytyjskich które poszukują partnerów biznesowych na rynku polskim oraz dodatek na temat działalności BPCC oraz UKTI w Polsce, który ukazał się niedawno w Pulsie Biznesu.


Mam nadzieję, że dodatek przybliży Państwu naszą działalność i cele które chcemy osiągnąć. Zachęcam również do korzystania z wyszukiwarki danych o handlu, która teraz pokazuje w pełni eksport z Polski do Wielkiej Brytanii (z perspektywy konkretnych produktów lub dziedzin).

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu ze mną, jak również również do przesłania tych informacji do firm lub instytucji, które zainteresowane są rynkiem brytyjskim.

Daria Bąk
Business Consultant, Trade Team

British Polish Chamber of Commerce
Legnicka 51-53
54-203 Wrocław
Mobile: + 48 663 427 113
www.bpcc.org.pl