środa, 7 maja 2014

Wyjazdy zagraniczne w ramach projektu "Opolska Platforma Innowacji OPI"

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach realizowanego projektu Opolska Platforma Innowacji OPI organizuje w najbliższym czasie wyjazdy zagraniczne związane z tematyką specjalizacji regionalnych,  tworzeniem i rozwijaniem sieci i platform współpracy, clusteringu, transferu innowacji i technologii, marki regionalnej i marketingu regionalnego.
Planuje się zorganizować następujące wyjazdy:

02- 04.06.2014
Wyjazd dla firm branży meblarskiej, design, branż kreatywnych oraz firm związanych z projektowaniem i aranżacją wnętrz, itp. do Styrii/ Austria w związku z trwającym w Graz i okolicy tzw. europejskim miesiącem design oraz faktem , że miasto Graz wybrane zostało w roku 2014 – europejską stolicą design. W ramach wyjazdu planuje się odwiedzić kilka wystaw i ewentów związanych z tym wydarzeniem oraz kilka innowacyjnych firm styryjskich z branży mebli i aranżacji wnętrz. Planuje się także odwiedzić Styryjski Klaster Drzewny oraz Regionalną Agencję
Rozwoju Gospodarki i Internacjonalizacji w Graz, gdzie planuje się zorganizować spotkanie z miejscowymi znanymi projektantami i designerami

02- 05.09.2014
Udział WO w roli wystawców pod wspólnym szyldem „Meblarstwa Opolskiego” w międzynarodowych targach branży meblarskiej MTM 2014 w Ostródzie. W planie mamy wynajem sporej powierzchni wystawienniczej wraz z profesjonalna zabudową, transport eksponatów samochodem ciężarowym , obsługa organizacyjno – tłumaczeniowa stoiska targowego, wyjazd studyjny dla IOB do Ostródy podczas trwania targów.
Uczestnictwo pod szyldem IOB , np. Klastrów, Izb, Cechów, stowarzyszeń branżowych, itp.

Wszystkie wydarzenia objęte są całkowitym lub prawie pełnym dofinansowaniem w ramach projektu OPI. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Roland Kulig
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Dział Przedsiębiorczości
Opolska Platforma Innowacji
ul. Spychalskiego 1a
45-716 Opole
tel.     +48 77 403 36 43
kom. +48 605640069