piątek, 12 września 2014

Sukces Województwa Opolskiego na 41. Międzynarodowych Targach Meblowych MTM 2014 w Ostródzie

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki/OCRG w ramach realizowanego projektu Opolska Platforma Innowacji było koordynatorem stoiska promocyjnego Województwa Opolskiego podczas 41. Edycji międzynarodowych targów meblowych MTM 2014 w Ostródzie w terminie 02.- 05.09.2014. Stoisko  występowało na tych targach pod hasłem promocyjnym: „Opolskie w formie”, które w swojej treści łączyło  dwa ważne elementy przekazu, po pierwsze symbolizując opolskie meblarstwo w połączeniu z innowacyjnym designem, jako jedną z kluczowych branż i dynamicznie rozwijających się specjalizacji regionalnych oraz ogólnie dobrą kondycję (formę) szybko rozwijającej się  regionalnej gospodarki.

Liczące 220 m2 powierzchni wystawienniczej stoisko miało charakter zbiorczej ekspozycji będącej przekrojem tego co najciekawsze i charakterystyczne dla naszego regionu pod kątem mebli i designu wnętrz. Jego gospodarzami , po za OCRG, były zaproszone do współpracy w tym przedsięwzięciu następujące instytucje i organizacje otoczenia biznesu z terenu WO: Śląski Klaster Drzewny, Izba Gospodarcza Śląsk, Izba Rzemieślnicza w Opolu oraz Cech Rzemiosł Różnych w Dobrodzieniu. W ramach tej współpracy instytucje partnerskie zadbały o to, aby wypełnić przestrzeń stoiska tematycznymi ekspozycjami meblarsko- designerskimi przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez zrzeszone z nimi firmy członkowskie. Łącznie w przygotowanie i realizację ekspozycji na targach zaangażowanych było kilkanaście firm, które są liderami na lokalnym rynku w dziedzinie produkcji mebli kuchennych, sypialnianych, wypoczynkowych, łazienkowych, tapicerowanych, dziecięcych oraz szerokorozumianego designu i aranżacji wnętrz.
Wymiernym efektem tej współpracy jest uzyskane wyróżnienie – III miejsce w kategorii „najładniejsze stoisko” 41. edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

W zgodnej opinii uczestniczących w targach przedstawicieli instytucji, organizacji oraz firm z terenu WO zaproponowana przez OCRG formuła zbiorczej ekspozycji wystawienniczej jest doskonałą formą promocji potencjału innowacyjnego, kooperacyjnego oraz eksportowego naszego regionu, która służy także skutecznej integracji środowiska biznesowego z otoczeniem biznesu oraz samorządem terytorialnym.

źródło: www.ocrg.opolskie.pl