piątek, 11 marca 2016

Serwis MEN- debataoswiatowa.men.gov.pl już działa

Ministerstwo edukacji uruchomiło specjalną stronę internetową poświęconą ogólnopolskiej debacie „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”.
www.debataoswiatowa.men.gov.pl – to właśnie tu, w serwisie stworzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej będziemy na bieżąco zamieszczać wszystkie informacje dotyczące spotkań, rozmów i debat organizowanych w różnych częściach kraju na temat zmian w polskim systemie edukacji.

Za pośrednictwem strony każdy może przesyłać do MEN swoje uwagi, wnioski i spostrzeżenia dotyczące najważniejszych tematów związanych z przyszłością polskiej oświaty. W serwisie znajduje się także specjalna strefa poświęcona pracy blisko 2 tys. osób, które zgłosiły się do grona Ekspertów Dobrej Zmiany. Eksperci będą pracować w 16. grupach tematycznych. Każda z nich zajmie się innym zagadnieniem.


Po zalogowaniu się na stronie, każdy ekspert będzie mógł zapisać się do udziału w konsultacjach dotyczących między innymi prac nad nową podstawą programową: wychowania przedszkolnego, kształcenia ogólnego oraz podstawą programową kształcenia w zawodach.

Równolegle do prac zespołów eksperckich, które spotykać się będą w MEN, w całej Polsce trwać będą wojewódzkie debaty oświatowe. Mają one swoje cztery tematy przewodnie: szkolnictwo specjalne, kształcenie zawodowe, finansowanie, bezpieczeństwo. Zaplanowaliśmy debaty o zmianach w systemie oświaty aż w 16 miastach w Polsce.

Szczegółowe informacje na stronie www.zrp.pl

źródło: ZRP