czwartek, 7 maja 2020

Izba rzemieślnicza w Opolu powołała w porozumieniu z Politechniką Opolską Akademię Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej, w skład której wchodzą szkoły publiczne:

•             Szkoła Branżowa I stopnia (35 zawodów rzemieślniczych),

•             Technikum (technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik logistyk),

•             Szkoła Policealna (florysta, technik bhp).

Organem prowadzącym szkoły jest Izba Rzemieślnicza w Opolu. Akademia Rzemiosła zlokalizowana jest w Opolu przy ul. Luboszyckiej 9. Jest to jedyna szkoła tego typu na Opolszczyźnie.

Celem przyświecającym powstaniu Akademii było utworzenie szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom, szkoły twórczej, wspierającej rozwój swoich wychowanków a także szkoły kształcącej młodych adeptów pod potrzeby opolskiego rynku pracy. Swoją ofertę edukacyjną kierujemy także do osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesny system nauczania, nacisk na naukę języków obcych, przygotowanie do egzaminów czeladniczych, szeroka gama innowacji, wyjazdów studyjnych, warsztatów, gwarancja praktyk zawodowych, wykładów akademickich, spotkań ze znanymi mistrzami, kameralna atmosfera, umożliwiają uczniom efektywną edukację, troskliwe wychowanie oraz rozwój i kształtowanie własnych osobowości.

Jesteśmy wpisani w elektroniczny system rekrutacyjny za pośrednictwem platformy Vulcan:  https://opolskie.edu.com.pl

Jako organ prowadzący zapewnimy jak najlepsze warunki nauki uczniom oraz pracy nauczycielom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii Rzemiosła przy Politechnice Opolskiej.